Anime Neko

O pisica...O inghetata...Si un site

AcasaAcasa  AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    

Distribuiţi | 

Recomandari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
02gold23
Admin
Admin

Varsta : 21
Localizare : peste tot

MesajSubiect: Recomandari   Lun Iul 26, 2010 5:55 pm

In acest topic userii pot recomanda carti celorlalți useri.Sau daca aveti o nelamurire (de exemplu: daca merita sa cumparati o anumita carte), un alt user care a citit cartea respectiva va poata oferi un sfat.

Incep eu:
Pentru iubitorii de literatura fantasy, recomand :
-Triologia Legendeer
Este o carte superba, pe care nu am putut sa o las din mana...
O mica descriere a cartii: Jocul deschide poarta dintre lumea noastra si cea a miturilor. Gamemaster este pe punctul de a invada lumea...Ai curaj sa intri in joc?

-Tara Duncan
Aceasi poveste ca si la Legendeer, doar ca aici nu mai este vorba despre mituri, ci despre...magie
O mica descriere a cartii:Cand Taratylanhnem Duncan, zisa Tara, descopera ca mama ei inca mai e in viata, dar e tinuta prizoniera de Magister, teribilul Stapan al Sangravilor, ea pleaca spre AltaLume, planeta Inaltilor magi.

Daca mai doriti informatii despre caarte , si doriti sa faceti cunostinta si cu alti fani ai cartii, apasati pe iconita din subsolul paginii pe care scrie Tara duncan...

-Eragon
Am citit toate cele trei volume actuale, autorul anuntand ca va urma si un volum 4...
O mica descriere a cartii:Povestea este a lui Eragon – un tânăr care descoperă din greşeală o comoară. Iar de aici totul devine interesant, pentru că este evident un ou de dragon din care se va naşte Saphira.

Va astept cu alte recomandari ;D

♔ The Neko Admin ♔
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Uldora
Neko Starter
Neko Starter

Localizare : Pe sacun

MesajSubiect: Re: Recomandari   Joi Sept 02, 2010 8:02 pm

Errhem, as recomanda si eu o carte pe aici...

Pentru iubitorii de roman politist, as recomanda Another Note: The Los Angeles B.B. Murder Case. Nu ii sfatuiesc pe cei care nu vor sa descopere peisajul unei crime sa o citeasca, si mai ales cei care nu sunt dispusi sa scoata in jur de 80 de lei pentru a o aduce aici din america... In fine, personajul principal este un baiat care a crescut alaturii de mai multe genii intr-un orfelinat in care se aflau copii inzestrati. Meniti pentru a fi succesorii celui mai mare detectiv din lume. In fine, acest copil "minune" el fiind cel mai "destept" din acel orfelinat se hotaraste sa ii dea celui mai mare detectiv din lume un caz de nerezolvat. Aceasta intamplare se bazeaza pe animeul Death Note. Inaintea lui Kira.
Sus In jos
KoNeko-chan
Neko Starter
Neko Starter

Localizare : Neko World

MesajSubiect: Re: Recomandari   Joi Sept 16, 2010 10:23 pm

"Printesa Joncilor" de Vincent Landel

Thriller, fresca a Orientului Indepartat, poveste de dragoste, in acelasi timp roman de aventuri, „Printesa joncilor” ne poarta in epoca in care a domnit teribilul fondator al dinastiei Ming, avand-o in centru pe frumoasa si prea tanara Shennong, fiica lui Chen Liang. Este si romanul initierii lui Shennong in arta dragostei, dar si in mestesugul negotului, ea devenind adevarata conducatoare a „Preamilostivei Case”.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O carte foarte interesanta care te poarta intr-o lume orientala si parca uitata de secole. Anumite capitole le-as cota cu 18+ in rest povestea poate fi citita de oricine.
Sus In jos
http://www.heartofanangel.3xforum.ro
Barbie
Neko Starter
Neko Starter

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Recomandari   Vin Noi 19, 2010 2:33 am

Invitatie la vals
este cartea mea preferata pana in prezent, este o carte romantica care te tine in suspans, eu in 2 zile am terminat-o desi e lunga cand incepi sa o citesti nu o mai lasi din mana

Copii lampii fermecate
este fantasty are mai multe volume eu am citit 1, 2, 3 ca restul nu le-am gasit la biblioteca. Este o carte plina cu aventurile a 2 gemeni care afla ca sunt Djini, si care au in permanenta nevoie de caldura
Sus In jos
Kido X
Neko Senior
Neko Senior

Varsta : 20
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!

MesajSubiect: Re: Recomandari   Joi Ian 20, 2011 4:29 am

Ar fi cartile din seria "Casa Noptii" scrise de P.C Cast si Kristin Cast. Prima este "Semnul" apoi "Tradarea" apoi "Aleasa" si inca 3 carti pe lamga acestea. Este vorba despre vampiri si este destul de interesant. Este SF si povestea te acapareaza destul de repede, iar pers par foarte real *.*

Apoi ar veni cele 3 carti scrise de Melissa Marr: 1 Fascinatie, 2. Obsesie, 3. Eternitate. Este tot SF dar de data aceasta despre zane, nu esye ceva copilaresc ci o poveste destul de interesanta despre viata unei fete care vede zane.
Sus In jos
http://www.chibi-mania.lolforum.net
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Recomandari   

Sus In jos

Recomandari
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Filme-Drama recomandari..
» Filme noi-recomandari.